RH1B-ULDC12V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RH1B-ULDC12V
IDEC Corporation
Power Relay 12VDC 10A SPDT(27.5x14x42)mm Socket
DESCRIPTION
Search Keywords: RH1BULDC12V
Part No:
RH1B-ULDC12V
COO:
TH
DC Coil Voltage:
12 V
Led Indicator:
Yes
Operating Temperature:
-25 to 40 °C
Coil Resistance:
188 Ohm