RH2B-UDC24V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RH2B-UDC24V
IDEC Corporation
Electromechanical Relay 24VDC 10A DPDT Plug-In Control Relay
DESCRIPTION
A Plug-In Relay, with Input Voltage: 24VDC, Contact Rating: 10A, Contact Configuration: DPDT, No Option, and Terminal Type: Blade Plug-In
Search Keywords: RH2BUDC24V
Part No:
RH2B-UDC24V
COO:
TH
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
DPDT
Maximum Current Rating:
10 A