RH2B-ULCAC110-120V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RH2B-ULCAC110-120V
IDEC Corporation
Plug-In Relay, with Input Voltage: 120VAC, Contact Rating: 10A, Contact Configuration: DPDT
DESCRIPTION
A Plug-In Relay, with Input Voltage: 120VAC, Contact Rating: 10A, Contact Configuration: DPDT, Options: Indicator Light/Momentary Checkbutton, and Terminal Type: Blade Plug-In
Search Keywords: RH2BULCAC110120V
Part No:
RH2B-ULCAC110-120V
COO:
CN
AC Coil Voltage:
110,120 V
Operating Temperature:
-25 to 40 °C