RH4B-UCDC24V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RH4B-UCDC24V
IDEC Corporation
Power Relay 24VDC 10A 4PDT(27.5x41x42)mm Socket
DESCRIPTION
Search Keywords: RH4BUCDC24V
Part No:
RH4B-UCDC24V
DC Coil Voltage:
24 V
Push to Test Button:
Yes
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-25 to 40 °C
Coil Resistance:
388 Ohm