RH4B-UDC48V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RH4B-UDC48V
IDEC Corporation
Power Relay 48VDC 10A 4PDT(27.5x41x42)mm Socket
DESCRIPTION
Search Keywords: RH4BUDC48V
Part No:
RH4B-UDC48V
COO:
TH
DC Coil Voltage:
48 V
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-25 to 40 °C
Coil Resistance:
1.55 KOhm