RH4B-ULAC110V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RH4B-ULAC110V
IDEC Corporation
Power Relay 110VAC 10A 4PDT(27.5x41x42)mm Socket
DESCRIPTION
Search Keywords: RH4BULAC110V
Part No:
RH4B-ULAC110V
COO:
CN
AC Coil Voltage:
110 V
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
Yes
Operating Temperature:
-25 to 40 °C
Coil Resistance:
1.8 KOhm