RH4B-ULCDC110V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RH4B-ULCDC110V
IDEC Corporation
Power Relay 110VDC 10A 4PDT(27.5x41x42)mm Socket
DESCRIPTION
Search Keywords: RH4BULCDC110V
Part No:
RH4B-ULCDC110V
COO:
CN
DC Coil Voltage:
110 V
Push to Test Button:
Yes
Led Indicator:
Operating Temperature:
-25 to 40 °C
Coil Resistance:
7.34 KOhm