RR2P-ULAC240V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RR2P-ULAC240V
IDEC Corporation
Power Relay 240VAC 10A DPDT(35.6x28.6x55.5)mm Socket
DESCRIPTION
Search Keywords: RR2PULAC240V
Part No:
RR2P-ULAC240V
COO:
CN
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
240 V
Termination Style:
8-Pin Circular Plug
Led Indicator:
Yes
Operating Temperature:
-30 to 70 °C
Coil Resistance:
8.33 KOhm