RR3B-ULCAC120V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RR3B-ULCAC120V
IDEC Corporation
Power Relay 120VAC 10A 3PDT(36x36x47.5)mm Socket
DESCRIPTION
Search Keywords: RR3BULCAC120V
Part No:
RR3B-ULCAC120V
COO:
TH
AC Coil Voltage:
120 V
Push to Test Button:
Yes
Led Indicator:
Operating Temperature:
-30 to 70 °C
Coil Resistance:
2.1 KOhm