RR3PA-UAC240V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RR3PA-UAC240V
IDEC Corporation
Power Relay 240VAC 10A 3PDT(35.6x35.6x55.5)mm Socket
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RR3PAUAC240V
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
RR3PA-UAC240V
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
240 V
DC Coil Voltage:
N/A
Contact Arrangement:
3PDT
Mounting:
Socket
Termination Style:
11-Pin Circular Plug
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-30 to 70 °C
Coil Resistance:
8.33 KOhm