RR3PA-UCDC110V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RR3PA-UCDC110V
IDEC Corporation
Power Relay 110VDC 10A 3PDT(35.6x35.6x55.5)mm Socket
DESCRIPTION
Search Keywords: RR3PAUCDC110V
Part No:
RR3PA-UCDC110V
DC Coil Voltage:
110 V
Push to Test Button:
Yes
Operating Temperature:
-30 to 70 °C
Coil Resistance:
8.46 KOhm