RR3PA-ULDC24V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RR3PA-ULDC24V
IDEC Corporation
Power Relay 24VDC 10A 3PDT(35.6x35.6x55.5)mm Socket
DESCRIPTION
Search Keywords: RR3PAULDC24V
Part No:
RR3PA-ULDC24V
COO:
CN
ECCN:
DC Coil Voltage:
24 V
Led Indicator:
Yes
Operating Temperature:
-30 to 70 °C
Coil Resistance:
400 Ohm