RY2S-ULD-DC24V
IDEC CorporationPower Relay 120VAC 8.1KOhm 3A DPDT(43.2x14.5x41)mm Bracket Miniature Relay
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Power Relay 120VAC 8.1KOhm 3A DPDT(43.2x14.5x41)mm Bracket Miniature Relay
Search Keywords: RY2SULDDC24V
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
RY2S-ULD-DC24V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
COO:
CN
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
DPDT
Maximum Current Rating:
3 A
Mounting:
Socket
Termination Style:
Quick Connect
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
Yes
Operating Temperature:
-25 to 55 °C
Coil Resistance:
750 Ohm