RY2V-UAC120V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RY2V-UAC120V
IDEC Corporation
Power Relay 12VAC 76.8Ohm 3A DPDT(27.5x14x35.6)mm THT Miniature Relay
DESCRIPTION
Search Keywords: RY2VUAC120V
Part No:
RY2V-UAC120V
COO:
CN
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
120 V
DPDT
Maximum Current Rating:
3 A
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Operating Temperature:
-25 to 55 °C
Coil Resistance:
8.1 KOhm
IN STOCK: 2
Ships today, if you order in
Buy all 2 in-stock or the regular minimum order quantity of 5