F850FR474M300C by kemet electronics
Image is representational - see mfr. specs
F850FR474M300C
KEMET Electronics
Cap Film Suppression Y2 0.47uF 1250VDC/300VAC PP 20% (31.5 X 17.5 X 28mm) Radial 27.5mm 110°C Tray
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: F850FR474M300C
Supplier:
KEMET Electronics
Part No:
F850FR474M300C
COO:
FI
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
BOX
Voltage:
1250,300 VDC|VAC
Capacitance Value:
0.47 uF
Tolerance:
20 %
Mounting:
Through Hole
Lead Pitch For Radial:
27.5 mm