T350J336K025AT by kemet electronics
Image is representational - see mfr. specs
T350J336K025AT
KEMET Electronics
Tantalum Through-Hole Capacitor - Radial - 33uF 10% - 25VDC - 0.2 in Lead Spacing - Bulk
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: T350J336K025AT
Supplier:
KEMET Electronics
Part No:
T350J336K025AT
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
BULK
Capacitance Value:
33 uF
Voltage:
25 VDC
Case Code:
N/R
Tolerance:
10 %
Mounting:
Through Hole
Equivalent Series Resistance:
N/A
Lead Pitch For Radial:
5.08 mm
Dimension:
12.7(Max) x 8.4(Max) mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C