T356H226M025AT7301 by kemet electronics
Image is representational - see mfr. specs
T356H226M025AT7301
KEMET Electronics
Tantalum Through-Hole Capacitor - Radial - 22uF 20% - 25VDC - 0.2 in Lead Spacing - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION