A12515RNZQ by littelfuse/c-k
Image is representational - see mfr. specs
A12515RNZQ
Littelfuse/C&K
1-4 Pole Rotary Switch ...
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: A12515RNZQ
Supplier:
Littelfuse/C&K
Part No:
A12515RNZQ
HTS:
853650
COO:
VN
ECCN:
EAR99
36
Package Type:
TRAY
Number of Positions:
8
Pole Throw Configuration:
SP8T
Actuator Length:
38.1 mm
Dimension:
26.19 x 26.19 x 66.94 mm
Actuator Style/Diameter:
Flatted Shaft/6.35
Mounting:
Panel Mount
Body Orientation:
Straight
Terminal Type:
Solder
Angle of Throw:
45 °
Contact Rating @ Voltage:
2.5@125VAC A