D65ZOV231RA115 by maida/songtian
Image is representational - see mfr. specs
D65ZOV231RA115
Maida/Songtian
Metal Oxide Varistor - Standard Series - 20mm - 230VAC - 10000A Imax (01-0328)
DESCRIPTION
Search Keywords: D65ZOV231RA115
Supplier:
Maida/Songtian
Part No:
D65ZOV231RA115
COO:
CN
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
BULK
Varistor Voltage:
326 V to 397 V
Clamping Voltage:
595
Clamping Current:
100
Maximum AC Voltage Rating:
230
Maximum DC Voltage Rating:
300
Maximum Surge Current:
10000
Energy:
270
Size Code:
20
IN STOCK: 220
Ships today, if you order in
Buy all 220 in-stock or the regular minimum order quantity of 250