GS18A18-P1J
MEAN WELLAC/DC Adapter - Desktop - 18 Watts: 18V @ 1A - IEC 320-C14 Inlet - Lvl V
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
AC/DC Adapter - Desktop - 18 Watts: 18V @ 1A - IEC 320-C14 Inlet - Lvl V
Search Keywords: GS18A18P1J
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
GS18A18-P1J
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
AC Input Voltage:
90 to 264
DC Input Voltage:
120 to 370
AC Input Current - Maximum:
Not Specified
AC Input Current - Typical:
0.5A at 100Vac
CoC Tier:
No
Adapter Color:
Black
Dimension:
93 x 54 x 36 mm