GST120A24-P1M by mean well
Image is representational - see mfr. specs
GST120A24-P1M
MEAN WELL
AC/DC Adapter - Desktop - 120 Watts: 24V @ 5A - IEC C320-C14 Inlet
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
AC-DC Industrial desktop adaptor with PFC; Output 24Vdc at 5A; 3 pole AC inlet IEC320-C14. It has an output power of 120W. Width, height and depth is 67 mm, 35 mm, and 167 mm respectively. It can work up to 70°C temperature.
Search Keywords: GST120A24P1M
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
GST120A24-P1M
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Dimension:
167 x 67 x 35 mm
AC Input Voltage:
85 to 264
CoC Tier:
No
DC Input Voltage:
120 to 370
Adapter Color:
Black
AC Input Current - Typical:
Not Specified
AC Input Current - Maximum:
0.58A