GST220A24-R7B by mean well
Image is representational - see mfr. specs
GST220A24-R7B
MEAN WELL
AC/DC Adapter - Desktop - 221 Watts: 24V @ 9.2A - IEC C320-C14 Inlet. ...
DESCRIPTION
Use electrical sub-system energy to power your electronic devices using a switching GST220A24-R7B portable external plug-in adapter from Mean-Well USA, Inc.. This part's single output can handle a current up to 9.2 A. This part has an input voltage of 85 to 264 V. It has a fixed output that has a voltage of 24 V and maximum output power of 221 W. This part has a temperature range of -30 °C to 70 °C.
Search Keywords: GST220A24R7B
Part No:
GST220A24-R7B
AC Input Current - Maximum:
0.58A