GST60A12-P1J by mean well
Image is representational - see mfr. specs
GST60A12-P1J
MEAN WELL
AC/DC Adapter - Desktop - 60 Watts: 12V @ 5A - IEC C320-C14 Inlet
DESCRIPTION
AC-DC Industrial desktop adaptor; Output 12Vdc at 5A; 3 pole AC inlet IEC320-C14. It has an output power of 60W. Width, height and depth is 50 mm, 31.5 mm, and 125 mm respectively. It can work up to 70°C temperature.
Search Keywords: GST60A12P1J
Part No:
GST60A12-P1J
1
DC Input Voltage:
135 to 370
Dimension:
125 x 50 x 31.5 mm
Adapter Color:
Black
AC Input Current - Maximum:
0.58A