GST90A12-P1M by mean well
Image is representational - see mfr. specs
GST90A12-P1M
MEAN WELL
AC/DC Adapter - Desktop - 80 Watts: 12V @ 6.67A - IEC C320-C14 Inlet ...
DESCRIPTION
AC-DC Industrial desktop adaptor with PFC; Input 3 pin IEC320-C14 socket; Output 12VDC at 6.67A with P1M tuning fork plug OD 5.5mm; ID 2.5mm; Length 1000±50 mm. It has a rated power of 80W, and can work up to 70°C temperature. Width, height and depth is 60 mm, 32 mm, and 145 mm respectively.
Search Keywords: GST90A12P1M
Part No:
GST90A12-P1M
AC Input Current - Maximum:
0.58A
AC Input Voltage:
90 to 264
Adapter Color:
Black
CoC Tier:
No
DC Input Voltage:
127 to 370
Dimension:
145 x 60 x 32 mm