HLG-100H-24 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HLG-100H-24
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 96W - Fixed: 24 Vdc @ 4,000mA - Dim: No
DESCRIPTION
AC-DC Single output LED driver Mix mode (CV+CC) with built-in PFC; Output 24Vdc at 4A; IP67; Cable output. It has a rated power of 96W and can work up to 80°C temperature. Dimensions are Width 68 mm, Height 38.8 mm, and Depth 220 mm.
Search Keywords: HLG100H24
Part No:
HLG-100H-24
Input/Output Type:
AC/DC8097
Output Type:
Fixed
Dimming:
No
Maximum Output Power:
96 W
Output Voltage Range:
12.0 to 24.0 Vdc
Maximum Output Current:
4,000 mA (4.0 A)
Operating Temperature:
-40 to 90 °C