HLG-150H-24A by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HLG-150H-24A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 151.2W - Adj: 24 Vdc @ 6,300mA - Dim: No ...
DESCRIPTION
AC-DC Single output LED driver Mix mode (CV+CC) with built-in PFC; Output 24Vdc at 6.3A; IP65; Cable output; Dimming with Potentiometer. It has a rated power of 151.2W and can work up to 90°C temperature. Dimensions are Width 68 mm, Height 38.8 mm, and Depth 220 mm.
Search Keywords: HLG150H24A
Part No:
HLG-150H-24A
Input/Output Type:
AC/DC8097
Output Type:
Adjustable
Dimming:
No
Maximum Output Power:
151 W
Output Voltage Range:
12.0 to 24.0 Vdc
Maximum Output Current:
6,300 mA (6.3 A)
Operating Temperature:
-40 to 90 °C