HLG-185H-48B
MEAN WELLAC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 187W - Fixd: 48 Vdc @ 3 -900mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist. ...
DESCRIPTION
Ensure optimal performance of your electronic device with the use of this HLG-185H-48B AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc.. It has a voltage of 48 V and maximum output power of 187.2 W. This part's single output can handle a current up to 3.9 A. This part has a temperature range of -40 °C to 70 °C.