HLG-320H-12B
MEAN WELLAC/DC 320W LED Power Supply - Output Voltage 12VDC at 22A - Constant Current/Constant Voltage – Input from 90 to 305VAC or 127 to 431VDC - Dimming with 1-10VDC PWM resistance. ...
DESCRIPTION
HLG-320H-12B is a 320W AC/DC LED driver featuring a dual mode constant voltage and constant current output. This power supply operates from 90 to 305VAC or 127 to 431VDC. Voltage output is adjustable from 10.8 to 13.5VDC and current output adjustable from 11 to 22A. Thanks to the high efficiency up to 91%, it is able of operating from -40℃ ~ +90℃ case temperature under free air convection. The design of metal housing and IP67/IP65 ingress protection level allows this series to fit both indoor and outdoor applications. HLG-320H-12B has a typical lifetime of 62000 hours and a 7 year factory warranty.