HLG-320H-24A by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HLG-320H-24A
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 320.16W - Adj: 24 Vdc @ 13 -340mA - Dim: No. ...
DESCRIPTION
The HLG-320H-24A is an AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc. to convert an alternating current source to a direct current supply. It has a voltage of 24 V and maximum output power of 320.2 W. This part's single output can handle a current up to 13.34 A. This part has a minimum operating temperature of -40 °C and a maximum of 60 °C.
Search Keywords: HLG320H24A
Part No:
HLG-320H-24A
COO:
CN
Output Type:
Adjustable
Dimming:
No
Maximum Output Power:
320 W
Output Voltage Range:
12.0 to 24.0 Vdc
Maximum Output Current:
13,340 mA (13.34 A)
Operating Temperature:
-40 to 90 °C