HLG-40H-48 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HLG-40H-48
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 40.32W - Fixed: 48 Vdc @ 840mA - Dim: No
DESCRIPTION
Search Keywords: HLG40H48
Part No:
HLG-40H-48
Input/Output Type:
AC/DC8097
Output Type:
Fixed
Dimming:
No
Maximum Output Power:
40 W
Output Voltage Range:
48.0 Vdc (Nom)
Maximum Output Current:
840 mA (0.84 A)
Operating Temperature:
-40 to 80 °C