HLG-600H-24A by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HLG-600H-24A
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Volt - 600W - Adj: 24 Vdc @ 25,000mA (25.0 A) - Dim: No
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
AC-DC Single output LED driver Mix mode (CV+CC) with built-in PFC; Output 24Vdc at 25A; IP65; Cable output; CC/CV adjustable with potentimeter. It has an output power of 600W.Width, height and depth is 144 mm, 48.5 mm, and 280 mm respectively.
Search Keywords: HLG600H24A
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
HLG-600H-24A
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Input/Output Type:
AC/DC
Style:
Enclosed
Type:
Constant Voltage
Output Type:
Adjustable
Dimming:
No
Maximum Output Power:
600 W
Output Voltage Range:
20.4 to 25.2 VDC
Maximum Output Current:
25,000 mA (25.0 A)
Minimum AC Input Voltage:
90
Maximum AC Input Voltage:
305
Minimum DC Input Voltage:
127
Maximum DC Input Voltage:
431
Termination Style:
Wire Leads
Input Connector Type:
Stripped and Tinned
Output Connector Type:
Stripped and Tinned
Operating Temperature:
-40 to 70 °C