HLG-60H-54B by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HLG-60H-54B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 62W - Fixd: 54 Vdc @ 1,150mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
DESCRIPTION
Search Keywords: HLG60H54B
Part No:
HLG-60H-54B
Type:
Constant Current/Voltage
Output Type:
Fixed, Dimmable
Dimming:
1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
Maximum Output Power:
62 W
Output Voltage Range:
32.4 to 54.0 Vdc
Maximum Output Current:
1,150 mA (1.15 A)
Operating Temperature:
-40 to 80 °C