HLG-80H-12 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HLG-80H-12
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 60W - Fixed:12 Vdc @ 5,000mA - Dim: No
DESCRIPTION
Search Keywords: HLG80H12
Part No:
HLG-80H-12
Input/Output Type:
AC/DC
Output Type:
Fixed
Dimming:
No
Maximum Output Power:
60 W
Output Voltage Range:
7.2 to 12.0 Vdc
Maximum Output Current:
5,000 mA (5.0 A)
Operating Temperature:
-40 to 80 °C