HRP-600-24 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HRP-600-24
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@27A - 648W.
DESCRIPTION
The HRP-600-24 is an AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc.. It has a voltage of 24 V and maximum output power of 648 W. This part's single output can handle a current up to 27 A. This part has a temperature range of -40 °C to 70 °C.
Search Keywords: HRP60024
Part No:
HRP-600-24
1
DC OK Signal:
Yes
MTBF (Hours):
140,600(Min)
DC Input Voltage:
120 to 370 V
AC Input Voltage:
85 to 264 V
Dimension:
218 x 105 x 63.5 mm