HRPG-300-24 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HRPG-300-24
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@14A - 336W. ...
DESCRIPTION
This HRPG-300-24 AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc. safely converts alternating currents into direct currents that your electronic devices can make use of. It has a voltage of 24 V and maximum output power of 336 W. This part's single output can handle a current up to 14 A. This part has a minimum operating temperature of -40 °C and a maximum of 70 °C.
Search Keywords: HRPG30024
Part No:
HRPG-300-24
DC Input Voltage:
N/A
Dimension:
199 + 17(Max) x 105 x 41 mm
AC Input Voltage:
110,230 V