LDH-45A-700 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
LDH-45A-700
MEAN WELL
DC/DC LED Power Supply 44.8W Single 7-Pin
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: LDH45A700
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
LDH-45A-700
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Input/Output Type:
DC/DC
Style:
Module
Type:
Constant Current
Output Type:
Dimmable
Dimming:
0.25-1.3VDC/PWM
Maximum Output Power:
44.8 W
Output Voltage Range:
12 to 64 VDC
Maximum Output Current:
0.70A (700mA)
Minimum AC Input Voltage:
Not App
Maximum AC Input Voltage:
Not App
Minimum DC Input Voltage:
9 V
Maximum DC Input Voltage:
18 V
Termination Style:
Pin
Input Connector Type:
PC Pins
Output Connector Type:
PC Pins
Operating Temperature:
-40 to 70 °C