LPP-150-12 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
LPP-150-12
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 12V@12.5A - 150W ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The MEAN WELL LPP-150-12 is a reliable and efficient AC/DC power supply with a single output of 12V, capable of delivering a current of 12.5A and a power output of 150W. This compact and lightweight power supply is designed to deliver stable and regulated power for a wide range of industrial, commercial, and residential applications. With excellent efficiency and a robust build quality, the MEAN WELL LPP-150-12 is a trusted choice for powering various electronic devices and systems.
Search Keywords: LPP15012
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
LPP-150-12
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
AC Input Voltage:
N/A
DC Input Voltage:
N/A
Dimension:
222 x 75 x 41 mm