LRS-150F-24 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
LRS-150F-24
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@6.5A - 156W. ...
DESCRIPTION
The LRS-150F-24 is an AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc.. It has a voltage of 24 V and maximum output power of 156 W. This part's single output can handle a current up to 6.5 A. This part has a minimum operating temperature of -30 °C and a maximum of 70 °C.
Search Keywords: LRS150F24
Part No:
LRS-150F-24
AC Input Voltage:
85 to 264 V
DC Input Voltage:
120 to 370 V
Dimension:
159 x 97 x 30 mm