LRS-200-24 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
LRS-200-24
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@8.8A - 211.2W. ...
DESCRIPTION
Your electronic devices will need this LRS-200-24 AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc. to convert alternating currents into useful direct currents to operate. It has a voltage of 24 V and maximum output power of 211.2 W. This part's single output can handle a current up to 8.8 A. This part has a temperature range of -30 °C to 70 °C.
Search Keywords: LRS20024
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
LRS-200-24
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Dimension:
215 x 115 x 30 mm
DC Input Voltage:
240 to 370 V
AC Input Voltage:
90 to 132,180 to 264 V