NDR-240-24 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
NDR-240-24
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@10A - 240W ...
DESCRIPTION
AC-DC Single output Industrial DIN rail power supply; Output 24Vdc at 10A; metal case. It has an output power of 240W. Width, height and depth is 63 mm, 125.2 mm, and 113.5 mm respectively. It can work up to 70°C temperature, has a built-in active PFC function and cools by free air convection.
Search Keywords: NDR24024
Part No:
NDR-240-24
DC Input Voltage:
127 to 370 V
AC Input Voltage:
90 to 264 V
Dimension:
113.5 x 63 x 125.2 mm