NTS-300-112US by mean well
Image is representational - see mfr. specs
NTS-300-112US
MEAN WELL
DC/AC Power Inverter - True Sine Wave - 110VAC Output - 12VDC Input - 2 x NEMA 5-15R AC Outputs - 300 W Continuous - Input Terminals. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The NTS-300-112US from Mean Well USA is true sine wave DC/AC power inverter with two NEMA 5-15R AC outputs and input terminals. This inductor has 110VAC output, 12VDC input and 300 W continuous output power. Dimensions of this product are: 8.27" L x 5.12" W x 2.17" H (210mm x 130mm x 55mm).