Image is representational - see mfr. specs
MEAN WELL
AC/DC Single output LED driver Mix mode (CV+CC) - Output 24VDC at 4A - cable output - encapsulated IP64 - 100W - No dimming function. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: PLN10024
Supplier:
MEAN WELL
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Input/Output Type:
AC/DC8097
Style:
Enclosed
Type:
Constant Current/Voltage
Output Type:
Adjustable
Dimming:
No
Maximum Output Power:
96 W
Output Voltage Range:
18.0 to 24.0 Vdc
Maximum Output Current:
4,000 mA (4.0 A)
Minimum AC Input Voltage:
90
Maximum AC Input Voltage:
295
Minimum DC Input Voltage:
127
Maximum DC Input Voltage:
417
Termination Style:
Wire Leads
Input Connector Type:
Stripped and Tinned
Output Connector Type:
Stripped and Tinned
Operating Temperature:
-30 to 50 °C