RSP-1000-27 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
RSP-1000-27
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 27V@37A - 999W
DESCRIPTION
RSP-1000-27 is a single output enclosed type AC/DC power supply with 1U low profile. It operates for 90-264VAC, a DC voltage of 27V with rated power of 999W and a built-in fan with fan speed control, working for the temperature up to 60°C.
Search Keywords: RSP100027
Part No:
RSP-1000-27
COO:
TW
DC Input Voltage:
127 to 370 V
AC Input Voltage:
90 to 264 V
Dimension:
295 x 127 x 41 mm