RSP-2400-12
MEAN WELLAC/DC Power Supply - 1 Output - 12V@166.7A - 2000.4W
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
AC/DC Power Supply - 1 Output - 12V@166.7A - 2000.4W
Search Keywords: RSP240012
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
RSP-2400-12
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
AC Input Voltage:
180 to 264 V
Dimension:
278 x 177.8 x 63.5 mm
DC Input Voltage:
254 to 370 V