RSP-320-24 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
RSP-320-24
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@13.4A - 321.6W. ...
DESCRIPTION
Power your device with direct current by using this RSP-320-24 AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc. to convert an alternating current source to a direct current supply. It has a voltage of 24 V and maximum output power of 321.6 W. This part's single output can handle a current up to 13.4 A. This part has a temperature range of -30 °C to 70 °C.
Search Keywords: RSP32024
Part No:
RSP-320-24
COO:
CN
DC Input Voltage:
124 to 370 V
AC Input Voltage:
88 to 264 V
Dimension:
215 x 115 x 30 mm