RSP-500-24 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
RSP-500-24
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@21A - 504W
DESCRIPTION
AC-DC Single Output Enclosed power supply; Output 24VDC Single Output at 21.0A; PFC; forced air cooling; 1U low profile. It has a rated power of 504W and can work up to 70°C temperature. Dimensions are Width 127 mm, Height 40.5 mm, and Depth 230 mm.
Search Keywords: RSP50024
Part No:
RSP-500-24
COO:
CN
Dimension:
230 x 127 x 40.5 mm
AC Input Voltage:
85 to 264 V
DC Input Voltage:
120 to 370 V