RSP-750-48 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
RSP-750-48
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 48V@15.7A - 753.6W
DESCRIPTION
AC-DC Single Output Enclosed power supply; Output 48VDC Single Output at 15.7A; PFC; forced air cooling. It has a rated power of 753.6W and can work up to 70°C temperature. Dimensions are Width 127 mm, Height 41 mm, and Depth 250 mm.
Search Keywords: RSP75048
Part No:
RSP-750-48
COO:
CN
DC Input Voltage:
127 to 370 V
Dimension:
250 x 127 x 41 mm
AC Input Voltage:
90 to 264 V