SDR-240-24
MEAN WELLAC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@10A - 240W. ...
DESCRIPTION
This SDR-240-24 AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc. converts an alternating current source to a direct current supply. It has a voltage of 24 V and maximum output power of 240 W. This part's single output can handle a current up to 10 A. This part has a temperature range of -25 °C to 70 °C.