AT89S8253-24JU by microchip technology
Image is representational - see mfr. specs
AT89S8253-24JU
Microchip Technology
MCU - 8-bit MCS51 - 3.3V/5V - 24 MHz - 12KB Flash - 256B RAM - 2KB EEPROM - 44 Pin PLCC - Tube ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: AT89S825324JU
Supplier:
Microchip Technology
Part No:
AT89S8253-24JU
COO:
TH
ECCN:
EAR99
27
Package Type:
TUBE
ADC Resolution:
N/A
Program Memory Type:
Flash
Operating Temperature:
-40 to 85 °C