MIC4575-3.3WT by microchip technology
Image is representational - see mfr. specs
MIC4575-3.3WT
Microchip Technology
Conv DC-DC 4V to 24V Step Down Single-Out 3.3V 1A 5-Pin(5+Tab) TO-220 Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: MIC457533WT
Part No:
MIC4575-3.3WT
COO:
CN
ECCN:
EAR99
50
Package Type:
TUBE
Maximum Output Current:
1 A
Load Regulation:
N/A
Minimum Input Voltage:
4 V
Dimension:
10.674359mm(Max) x 4.83(Max) x 9.17(Max)mm
Maximum Output Power:
N/A
Maximum Input Voltage:
24 V